Hetkekokkuvõte terroriaktist

Raimo Ülavere 12. september 2001, 15:02

Viimane tund tõi uudisteliinile terroriaktist pisut iroonilisemaid uudiseid. USA-le pakkus humanitaarabi Liibüa juht Muammar AlÞKaddafi, keda lääneriigid samas seostavad mitme terrorirünnakuga minevikust. Lisaks on USA lennundusspetsialistid imestanud, kui lihtsalt läbisid mitmeid lennukeid kaaperdanud terroristirühmad kontrolli enne lennukisse pääsemist.

Hetkel on käimas kohtumine Afganistani ja Pakistani tippjuhtide vahel, kohtumise sisu pole veel teada, kuid äärmiselt suure tõenäosusega puudutab see terrorist Osama bin Ladenit, kes väidetavalt on ka tuhandeid ohvreid kaasa toonud terrorirünnaku taga.

Inimesed valmistuvad USAs sõjaks, võib teha lühikokkuvõtte uudisest, kus Washingtoni regiooni suure jaemüügiketi Giant Food esindaja Barry Scher kirjeldab ameerliklaste üleöö muutnud ostuharjumusi. ?Me käitume nagu oleks tegemist lumehäirega,? lausus Scher Washington Post Online`le. ?Inimesed ostavad samu asju, nagu oleks tegemist suure lumetormi häirega ? patareid, leib, liha,? lausus Scher.

Endiselt on teadmata terroriaktis hukkunute täpne koguarv, kuid numbrid hakkavad täpsustuma. CNNi teatel võib hukkunuid olla umbes 10 000. Viimastel andmetel on hukkunud või kadunud üle 300 tuletõrjuja ning 85 politseinikku. Ka on hukkunud 266 kaaperdatud lennukite reisijat. Samas ei ole need numbrid, eriti ohvrite koguarv veel mingil juhul lõplik, pigem on oodata nende suurenemist. Neile kurbadele numbritele on hakanud lisanduma ka pisut lohutavamaid: hetkeseisuga on rusude välja kaevatud 9 inimest, 1400 inimest on hospitaliseeritud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing