Lõhmus: Vene kriis oli meile suurem löök

12. september 2001, 17:30

Investeerimispanga Lõhmus, Haavel ja Viisemann üks omanikke Rain Lõhmus ütles täna USAs toimunut kommenteerides, et selle tagajärjel jahtub Euroopa majandus, kuid Eesti jaoks ei kaasne sellega nii suurt lööki, nagu oli Venemaa kriisi ajal.

?Lõplikult ei tea veel keegi, mis juhtub,? ütles Lõhmus täna. ?Ma vaatan tagasi, kriise on olnud ka varem ? Kuuba kriis, Kennedy mõrvamine, kriiside ajal on alati aktsiad korraks langenud.?

?Sellist mõju, naga oli Eesti majandusele Venemaa kriisil, ei tule. See, mis USAs juhtunud on, mõjub niimoodi, et Euroopa majandus jahtub, midagi suurt ei juhtu,? sõnas Lõhmus.

?Kui inimhinged kõrvale jätta, siis juhtus midagi sarnast sellega, kui haide parv ründaks inimesi meres. On palju verist vett ja lihatükke. Majanduslikult tekitavad aga USAs orkaanid palju rohkem kahju iga aasta ja see on naturaalne,? ütles Lõhmus.

?Langusega kaasneb paratamatult paanika, millega ei tasu kaasa minna, külma närviga võib langust ära kasutada,? ütles Lõhmus. ?Mõnedele ettevõtetele võib selline situatsioon isegi kasulik olla.?

Rain Lõhmus lisas, et LHV klientide seas paanikat pole märgata. ?Kauplemist ei toimu täna ka,? sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing