Hetkekokkuvõte terroriaktist

12. september 2001, 17:14

Viimane tund tõi juurde uudiseid sellest, et nii EL kui NATO on väljendanud valmisolekut asuda USAle appi terrorismivastases võitluses. Lisaks Venemaale on teatanud ka Itaalia, et kokku tuleb kutsuda G-8 tippkohtumine, et võtta ühiselt tarvitusele 'tõsised meetmed'. Vene julgeolekuteenistus on vahepeal asunud USA terrorsiaktides kahtlustama islamifundamentalistide organisatsioon Jaamat e-Islami.

Rahandusminister Siim Kallase hinnangul suurendab USA katastroof ka ebakindlust Eestis ning maailmamajanduse üldisel taustal halvenevad majanduskasvu väljavaated. Samas ei pea Kallas antud tingimustes veel põhjendatuks muuta järgmise aasta eelarve numbreid. Vajadusel saab riik kasutada stabiliseerimisreservi. Kallase hinnangul on USAs tegu shokiga mitte kriisiga ning suurriigil peaks olema reserve probleemide lahendamiseks.

USA investeerimispank Goldman Sachs prognoosib, et terroriaktid avaldavad kõige suuremat mõju lennufirmadele, hotellidele, meelelahutusärile ja jaekaubandusele.
Panga arvates sõltub majanduse toibumine väga palju sellest, kui tõhusaid rahapoliitilisi abinõusid lähinädalatel rakendatakse. Juba ongi arvatud, et USA Keskpanga juht Alan Greenspan võib lähipäevadel turgude toetamiseks kärpida intresse kuni 100 baaspunkti (1 protsendi) võrra.

Terroriohvrite arvu kohta puuduvad igasugused andmed, juttu on tuhandetest surnutest. Katastroofikohas töötavate arstide ja tuletõrjujate sõnul on vaatepilt kohutav: kogu ala on üle külvatud laipadega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing