Eesti sunniitide juht: püha sõda võib jätkuda

13. september 2001, 08:15

Eesti muhameedlaste sunniitide koguduse vaimne juht imaam Ali Harashov kommenteerib SL Õhtulehele New Yorgi terroriakte.

Mulle ei meeldi väljend terror. Muidugi, neid mitte kellelegi vajalikke julmusi, mõttetuid ohvreid, ei kiida me heaks. Islam tähendab alandlikkust ja rahu. Me ei saa toimunut heaks kiita.

Aga küsime, mis on selle julmuse esile kutsunud? Ma arvan, et Bush, Blair ja Sharon võivad pakkida oma kohvrid ja erru minna. Nende lühinägelik poliitika on viinud selliste julmusteni. Nemad on neis ohvrites süüdi. Iisrael, mine oma piiridesse tagasi! Ja tuleb rahu sinu majja.

Me oleme rahumeelse, loova ja ülesehitava islami poolt, me ei ole metsiku islami poolt. Kuid ka moslemid on inimesed, neil on lapsed, neil on samasugune veri nagu teistel inimestel, neil on samasugused närvid. Aga kui te olete inimese tema kodust välja ajanud, võtnud temalt kõik, mis tal oli, nüüd aga püüate teda rahustada, siis mil moel?

Kas see tähendab, et võib veel terroriakte tulla?

Aga miks ka mitte. Mina neid ei planeeri ega ei saa ka peatada. Ma elan oma majas, kus mind keegi ei puutu. Kui aga tullakse seda ära võtma, võtan tapri kätte.

Kas te ei karda, et pärast koletuid New Yorgi ja Washingtoni terroriakte satuvad moslemid veel suurema löögi alla?

Seda otsustab maailm. Miks on Ameerikal õigus kõiges ja kõigi üle kohut mõista? Oma mõõdupuu järgi. Nüüd nad teavad, et neidki saab rünnata. Las nad tunnevad enda peal valu. Võib-olla toob see nad mõistusele. Aga kui mitte, siis tähendab, et sõda jätkub.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing