Haapsalus avati sidemuuseum

14. september 2001, 16:48

Lääne-Eesti Sidemuuseumi Selts ja Eesti Telefon avasid täna Haapsalus sidemuuseumi, teatas Eesti Telefon. Muuseumi avamisega tähistatakse 120 aasta möödumist telefoniside loomisest Eestis.

Olemasolevatel andmetel rajati esimesed telefoniühendused Eestis 1881. aastal. Selleks olid telefoniühendused Port-Kunda ja Kunda mõisa vahel ning Viljandi kaupmehe ja suurtööstur Rosenbergi kontori ja tema Viljandi järve ääres asunud tellisetehase ja auruveski vahel.

Sidemuuseum annab huvitava läbilõike telegraafi-, telefoni-, posti- ja raadioside köögipoolest alates ülemöödunud sajandist. Nii mõnelegi külastajale võib muuseumis äratundmisrõõmu pakkuda suur valik telefoniaparaate, millest osasid nähtud vaid filmides või silmatud antikvariaatides. Oma käega saab külastaja ära proovida ka 19.sajandi telefonistineiu töö kaugejaamas.

Raadiotoas on välja pandud ligi poolsada raadiot, alates omaehitatud detektorvastuvõtjatest kuni 1970-ndate aastatel valminud raadioaparaatideni.
Ka muuseumi asukoht Haapsalu on mänginud Eesti raadioside ja raadioringhäälingu ajaloos olulist rolli. Just Haapsalus alustati 1909. aastal raadio saatejaama ehitust. Pärast I maailmasõda asendati see uuega ja lasti 1924. aastal eetrisse esimesed raadioringhäälingu proovisaated.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing