Börsiülevaade: Tallinnas aktiivne kauplemine, hinnad jäid stabiilseks

14. september 2001, 16:05

Tallinna börs liikus sarnaselt Euroopa börsidega täna ilma kindla suunata. Kui hommikupoole rühkis kohalik aktsiaturg kiiresti ülespoole, siis keskpäeval trend muutus ja päeva lõpuks olid aktsiad juba seal, kus päev varem lõpetati.

Euroopa turgudel oodatakse endiselt New Yorki börside avanemist, mistõttu käibed püsivad madalad ja suund, mis praegu on taas kiiresti langev, ebaselge.

Mõttetu on praegu turul rapsida, kuna on selgusetu, kas ameeriklased tormavad aktsiaturu avanedes hirmuga aktsiaid müüma või näitavad üles patriotismi ning reageerivad ostubuumiga.
Kuigi tõenäolisem on esimene variant, pole välistatud ka teine.

Kuigi Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia jäi päeva lõpuks samale tasemele, kus ta eile sulgus oli ta üle saja tehinguga päeva aktiivseim ja kõikuvaim.

Kui viimasel ajal on Eesti Telekomi aktsia reageerinud vaid Euroopa telekomisektorile, siis juba esmaspäeval võib loota investorite negatiivset reaktsiooni Sideameti otsusele, kus ta tunnistab Eesti Telekomi olulise osalusega ettevõtteks.
Selle otsusega võib grupp järgmine aasta kaotada kuni 250 mln krooni ehk ligikaudu 25% oma oletatavast kasumist.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia lõpetas täna plusspoolel, sulgudes 142 kroonil ehk 0,4% kõrgemal kui eile. Norma <GR#EE.NORMA> sulgus 46 kroonil ehk 1,1% plussis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing