Elektri hinna tõusu aruteluks napib aega

17. september 2001, 07:15

Eesti Energia tariifitaotluse avalikustada lubanud energiaturu inspektsioon kinnitab tarbijakaitsjate kahtlust, et hinnatõusu puudutavateks aruteludeks jääb aeg olematuks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Olen nõus, et kogu protsess oleks pidanud varem pihta hakkama,? märkis energiaturu inspektsiooni peadirektor Märt Ots. ?Ehk läheb järgmine kord ettevalmistusega lihtsamalt, samas ei taha uskuda, et arutelud hinnakujunduse ümber ära jäävad.?

Alles hiljuti tundis eeskätt tarbijakaitsjate liit iga-aastase kogemuse põhjal hirmu, et nende kaasamine hinnakujundusse jääb taas hiljaks ning kasutuks.

Riigikogu liige Ignar Fjuk ütles, et taotluse avaldamise ja selle kinnitamise ajaline vahe on nii lühike, mingit arutelu ei saagi tekkida. ?Saladuses on parem tahtmisi ellu viia,? märkis Fjuk.

Möödunud nädala lõpus jõudsid Eesti Energia ja energiaturu inspektsioon ilmselt kokkuleppele tulude-kulude baasi osas, mille põhjal energiafirma pakub nüüd välja otsesed uued tariifid. Otsa kinnitusel on indikatiivsed tariifid olemas juba enne vastavasisulise taotluse esitamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing