Võrtsjärv täienes poole miljoni angerjaga

17. september 2001, 08:02

Kohalikud kalurid lasid eile Võrtsjärve ligi pool miljonit Raivo Puuritsa Soo talu kalakasvatuses ettekasvatatud angerjat. Umbes viie aasta pärast saavad kalamehed need angerjad välja püüda, kirjutab Tartu Postimees.

Võrtsjärve lõunatipus Salu külas elav Raivo Puurits on angerjaid kasvatanud kolm aastat. Oma kaupa on ta varemgi kaluritele müünud, kuid mitte nii suurt kogust nagu eile. ?Eile lasid kalurid Võrtsjärve veidi rohkem kui 450 000 ettekasvatatud angerjat,? ütles Raivo Puurits.

Järve lastud angerjad kaalusid keskmiselt 5 grammi ja olid 15-18 cm pikad. Mai lõpus, kui Puurits maimud Inglismaalt oma kalakasvatusse tõi, oli nende keskmine kaal 0,17 grammi.

?Järves oleks maimude viiegrammiseks kasvamisele kulunud umbes poolteist aastat,? selgitas Võrtsjärve limnoloogiajaama juhataja, kalabioloog Ain Järvalt.

Järvalt selgitas, et ettekasvatatud angerjate ellujäävus järves ja tagasipüük on 7-8 korda suurem kui maimuna vette lastud angerjatel.

Kohalikud kalurid maksavad ettekasvatatud angerjate eest kasvatajale kokku ligi 1,2 miljonit krooni, riik toetab ettevõtmist miljoniga. Puuritsa hinnangul elatab end kalapüügist Võrtsjärvel paar tosinat kalurit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing