Prognoos: aasta lõpuks jagatud 150 mln krooni SAPARDi abiraha

17. september 2001, 11:03

Prognoosi kohaselt jagatakse aasta lõpuks põllumajandustootjatele, toiduainetööstustele ja maaettevõtjatele 150 miljonit krooni, ütles SAPARDi Eesti juhi Katrin Noorkõiv. Praeguseks on jagatud vaid 12 miljonit krooni.

'150 miljonit krooni on meie hinnangul ka praegu lagi, mis põllumajandussektor välja kannatab, sest teist niipalju on on ju taotlejate omafinantseeringu suurus,' rääkis Noorkõiv.

Põllumajandustootjatele on SAPARDi programmist raha taotlemise aeg selleks aastaks läbi, uuesti saavad nad rahataotlusi SAPARDile hakata esitama järgmise aasta veebruarist.

Põllumajandustootjad esitasid SAPARDile 231 taotlust, millest Noorkõivu sõnul täna hommikuse seisuga 29 olid saanud positiivse vastuse. 'Arvasin, et taotlusi tuleb vähem, sest taotluste esitamiseks oli vähe aega ning paljud alles hakkasid oma raamatupidamist korda tegema,' ütles Noorkõiv.

Üldse on SAPARD programmi raames võimalik maksta toetusi 250 miljoni krooni ulatuses aastas. Kui ühel aastal jääb see raha jaotama, kandub ülejääv summa järgmisesse aastasse. Kui ka järgmisel aastal jääb raha jaotamata, tuleb see Euroopa Komisjonile tagasi maksta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing