EPL: venelased püüavad konfliktis jääda puhaste kätega

17. september 2001, 07:24

Mis oleks parem, kui lasta teha ameeriklastel must töö, millega venelased ise hakkama ei saanud, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Ajalugu võib järsku korduda. Venemaa toetab ameeriklaste võitlust terroristidega, kuigi see võib tähendada ka 1991. aasta kordumist. Mäletatavasti lubas tollane NSV Liit USA-l ja liitlastel rünnata Iraaki. Paljud poliitikud Venemaal on hiljem seda otsust kahetsenud, kuna see tegi USA-st nn maailmapolitseiniku.

Samal ajal võib Venemaa ise kasutada ameeriklaste tähelepanu suundumist Kesk-Aasiasse hoopis karmideks võteteks Kaukaasias. Nagu 1991. aastal tehti Vilniuses.

Nüüd on ameeriklased vastakuti teise islamiriigiga, kuid seekord ei tohiks Venemaal isegi kahetsust peale tulla. Afganistan on vaenulik Venemaa suhtes, nagu ta on vaenulik ameeriklastegi suhtes. Venemaa ei saa olla vastu, kui ameeriklased Afganistani ründavad, kuid samas üritab Venemaa ilmselt enda käsi puhtaks pesta.

Andes USA-le loa piiratud terrorismivastaseks operatsiooniks Afganistani pinnal, võib Venemaa teha endale isegi heateo.

Venemaa on täna olukorras, kus tal pole muud võimalust, kui anda ameeriklastele vaba voli. Nii jääb Venemaale aga taganemistee, sest hiljem on alati võimalik ameeriklaste ebaedu parastada ? ei saanud meie hakkama, ei saanud ka teie.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing