Bin Ladeni terroriorganistasioon Al Qaeda tegutseb nagu moodne firma

17. september 2001, 14:45

Osama bin Ladeni organisatsioon Al Qaeda on üles ehitatud moodsa firma põhimõttel, ütles New Yorgi Timesi teatel kohtus sellesse organisatsiooni varem kuulunud Jamal Ahmed Al Fadl.

Al Qaedat juhib emiir Osama bin Laden, kellele allub tosinast liikmest koosnev Shura nõukogu. Organisatsioon on Al Fadli andmeil jaotatud erikomiteedeks: sõjaliseks komiteeks, mis tegeleb meeste väljaõppe ja relvade hankimisega, finantskomiteeks, mis juhib talle kuuluvaid paljusid firmasid, islamikomiteeks ja meediakomiteeks.

Al Fadl mainib Sudaanis tegutsenud firmat Wadi al-Aqiq, samuti impordi-ekspordifirmat Ladin International Company, valuutatehingute firmat Taba Investment, silla- ja maantee-ehitusfirmat Hijra Construction ning põllumajandusfirmat Themar al-Mubaraka Company.

Al Qaeda raha on liikunud paljude Euroopa, Aasia ja Sudaani pangakontode võrgu kaudu. Londonis on konto näiteks tuntud Barclays Bankis.

USA luureagentuuri CIA andmeil saab Osama bin Laden raha muu hulgas Saudi Araabia printsidelt, ehkki ta on lubanud Saudi Araabia kuninga võimult kukutada, samuti Kuveidi ja Katari mõjukatelt inimestelt ja finantsinstitutsioonidelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing