Maapoe müüjate kasum riigiviinast jääb napiks

17. september 2001, 07:48

Maapoepidajad ei looda riigiviina müügist suurt kasumit teenida, sest sama küla salaviinamonopolide müügitulemustega võistlemine oleks lootusetu ülesanne, kirjutab Postimees.

Pärnu metanoolimürgitused mõjuvad ajutiselt hirmutavalt neile, kes siiani salaviina jõid, kuid varsti loobuvad nad jälle poeviina ostmisest, arvavad poepidajad.

Võrumaal Krabi küla poepidaja Tiina Kalamees müüs enda üllatuseks paari päevaga kahe nädala jagu viina. ?Aga mulle tundub, et see hoog vaibub peagi ja kõik läheb endist moodi edasi,? ütles ta.

Tal on kolmeks aastaks ostetud kange alkoholi müügi litsents, mille eest välja antud 8000 krooni oli nii suur summa, et kui ta seda paari aasta pärast pikendama hakkab, kavatseb ta enne mõelda, kas see kulutus end ikka ära tasub.

Pärnu kaupluse Vakk juhataja Krista Viira nägi eelmisel nädalal poes samuti mitmeid ostjaid, kes kunagi varem pole riigiviina ostnud.

?Paistes ja haisvad joodikud, keda kunagi varem pole meie poes näha olnud. Ma ei ütleks, et nad olid päris asotsiaalid,? sõnas Viira.

Põlvamaal Kanepis spetsiaalset alkoholipoodi pidav Heino Sada peab viinaga kauplemist maal aina vähem tasuvaks äriks. Viina hind on pidevalt kasvanud, kuid sellega samas tempos on kahanenud ostmine ning salaviina liigub kõvasti.

Laitse kaupluse müüja Urve Koobak arvas, et Harjumaal pole salaviin nii suureks mureks. Sadakonnast pudelist viinast, mida ta parajasti letile ladus, peaks jätkuma nädalaks. ?Sügisel läheb viina vähem, sest suvitajad sõidavad linna ja kohalikud ei jõua nii palju osta,? ütles ta.

Kõige soositum on odav Lauaviin, üldse on oluline, et oleks odav ja kange. Samal põhjusel on menukaim õlu Sarvik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing