Tarbimise kasv aeglustus esimesel poolaastal

18. september 2001, 12:15

Emori teatel aeglustus tarbimise kasv selle aasta esimesel poolel.

2001. aasta esimesel poolaastal kulutasid Eesti tarbijad keskmiselt 2573 krooni pereliikme kohta kuus, mis on 7 protsenti enam kui aasta varem. Kulutustest kasvasid kõige enam kulutused tööstuskaupadele ja teenustele, vähenesid eluasemega seotud kulutused.

Leibkondade netosissetulekud jäid esimesel poolaastal samale tasemele kui aasta varem, seda vaatamata keskmise palga kasvule. Kättesaadavaid sissetulekuid on vähendanud suurenenud tööpuudus ja positiivse tendentsina 'ümbrikupalkade' osakaalu vähenemine.

Samal ajal on tarbimine selle aasta esimesel poolaastal kasvanud 7 protsendi võrra võrreldes aasta varasemaga. See tähendab, et teist poolaastat järjest ületasid Eesti tarbijate kulutused nende sissetulekuid. Tarbimine varem kogutud säästude arvel ja avanenud krediidivõimaluste ärakasutamine peegeldavad tarbijate usku positiivsetesse arengutesse ja enda toimetulekusse.

7protsendiline tarbimise kasv selle aasta esimesel poolaastal tähendab siiski juba kasvu aeglustumist. Kasvu aeglustumist mõjutavad tõenäoliselt nii seisak sissetulekute kasvus kui ka see, et sissetulekutest rohkem kulutada saab ainult teatud aja jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing