Eesti 2002. aasta riigieelarve eelnõu on 34,679 mld krooni

18. september 2001, 17:47

Valitsus kiitis oma tänasel istungil heaks 2002.aasta riigieelarve eelnõu, milles riigi kulutuste kogumaht ulatub 34,679 miljardi kroonini. Riigi järgmise aasta tulude kogu summa on samuti 34,679 miljardit krooni, sellest välisabi moodustab ligi 1,2 miljardit krooni.

Eelarveprojekti valdkondade lõikes suurenevad järgmisel aastal kõige enam kulutused tervishoiule (kasv ligi 507 milj. kr.) ja pensionikindlustusele (kasv 495,2 milj. kr.). Oluliselt kasvavad ka kulutused kaitsevõime tugevdamiseks ning haridusvaldkonna arendamiseks.

Riigieelarve eelnõus 2002. a. on kulude kasvu peamisteks põhjusteks järgmised muudatused (võrreldes 2001.a. riigieelarvega): riigikaitse osas kasvavad kulud eelkõige erivarustuse soetamiseks ning investeeringuteks, haridusvaldkonnas tuleneb kulutuste kasv õpetajate palgatõusust, teaduse finantseerimise suurenemisest ja ülikoolidega seotud kulude kasvust.

Sotsiaalvaldkonnas kasvavad kulud: pensionide kasv, puuetega inimeste toetused, teise lapse toetus tõuseb 300-le kroonile kuus (täna 225 krooni). Kulud tervishoiule suurenevad 2002.a. ligikaudu 500 milj. krooni võrra, seoses sotsiaalmaksu prognoosiga.

Kultuuriministeeriumi valitsemisalas kasvavad eraldised avalik-õiguslikule ringhäälingule, muuseumidele, kontsertorganisatsioonidele, teatritele, samuti suurenevad investeeringud ja tõusevad kultuuritöötajate palgad.

Teede- ja Sideministeeriumi valitsemisalas kasvavad investeeringud teede ehituseks ja renoveerimiseks ning transpordi dotatsioonid.

Kasvavad toetused ettevõtluse arendamiseks läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ning põllumajanduse ja maaelu arendamise toetused (kasv 79,1 milj. krooni). Lisaks kasvavad põllumajanduse valdkonnas investeeringud 25,6 milj. krooni võrra, seoses loomsete jäätmete käitlemise süsteemi rajamisega.

Lisaks on 2002. aastal planeeritud palgatõus politseinikele, päästetöötajatele, kohtunikele ning vangla-, tolli- ja maksuametnikele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing