Parteid liialdavad presidendikandidaatide toetusega

18. september 2001, 07:54

Kui uskuda kõigi suurerakondade ennustusi oma kandidaatide toetuspinna kohta valimiskogus, siis ei peaks seal olema mitte 367, vaid ligi pool tuhat liiget, kirjutab Postimees.

Isamaaliit teatas pärast eileõhtust juhatuse koosolekut, et Peeter Tulvistel pole mingit ohtu valimiskogus teisest voorust välja jääda ja küsimus on üksnes selles, kellest saab Tulviste vastane.

?Juba esimeses voorus peaks teda toetama vähemalt sadakond valijameest,? kinnitas peaminister ja Isamaaliidu esimees Mart Laar.

Reformierakond arvestab Toomas Savile esimeses voorus saja või rohkema valijamehe toetusega. Vähemalt samasugust toetust ennustab Rahvaliit Arnold Rüütlile.

Keskerakond kinnitab omakorda, et valimiskogu favoriit on riigikogu asespiiker Peeter Kreitzberg, keda toetab iga kolmas valijamees ehk hinnanguliselt 120 inimest. ?See on selgelt suurem kui Savi oma 100 või Rüütel 50 toetajaga,? teatas eile riigikogu keskfraktsiooni nõunik Evelyn Sepp.

Mõõdukad rehkendavad Andres Tarandi toetuseks avavoorus 40 valijameest - juhuks, kui erakonna juhatus teeb otsuse tema valimiskogus ülesseadmise kohta.

Postimehe poolt eile valijameeste seas tehtud telefoniküsitluse andmeil pooldab ligi 35 protsenti valijameestest Reformierakonna kandidaat Toomas Savi, 25% on nõus hääletama Arnold Rüütli poolt, ligi 19% on valmis toetama Peeter Tulvistet ja ligi 17% Peeter Kreitzbergi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing