Börsiülevaade: aktiivsus kahanes, hinnad tõusid

18. september 2001, 14:51

Kui viimase nädala jooksul käis Tallinna börsil vilgas ja närviline kauplemine siis täna olukord rahunes ning kohalik aktsiaturg meenutas juba rohkem letargias viibivaid Euroopa aktsiaturge.

Juhul kui päeva lõpuks poleks kahe plokktehingu käigus üle 72 000 Hansapanga aktsiaga <GR#EE.HP> kaubeldud oleks tänane börsipäeva käive jäänud mannetuks. Õnneks seda ei juhtunud ning päevakäibe skooriks tuli igati mõõdukas 16 mln krooni.

Hoolimata passiivsest kauplemisest püsisid aktsiahinnad terve päeva tugevad ja lõpetasid pärastlõunal kergelt plusspoolel.

Käivet üleval hoidnud Hansapanga aktsia liikus vaikselt ülespoole, sulgudes 140,50 kroonil ehk 1,4% plussis. Siiski jäi aktsia hinnanoteeringud päeva lõpuks küllalt laiaks, mis näitas, et päeva lõpuks kadus aktsial likviidsus käest.

Märgatavalt kerkisid täna aga teise Tallinna börsil noteeritud panga ehk Sampo <GR#EE.SAMPO> aktsia hinnanoteeringud, mis aitasid aktsial lõpetada 13 kroonil ehk 4% kõrgemal kui päev varem.

Kõige aktiivsemalt kauplemist leidnud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia sulgus 44,25 kroonil ehk 1,1% kõrgemal eilsest tasemest.

Lisanimekirjas olid lood mõnevõrra tumedamad. Päevaga langesid nii Kalevi <GR#EE.KALEV> kui Baltika <GR#EE.BAL> aktsia noteeringud, kusjuures viimasena mainitud aktsia müügiäär liikus viimati nii madalal kui täna selle aasta alguses.

Vaadates praegu allapoole veerevaid Euroopa aktsiaturge ei julgeks homseks Tallinna börsile tänasega sarnast toredat päeva lubada. Veidi paremad sihid tuleviku arengute osas annab aga siiski varsti avanev USA börs, kus saab näha kuidas oma emotsioone suudetakse vaos hoida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing