Rüütel rühkis rahva küsitluses esimeseks

18. september 2001, 07:33

Arnold Rüütel tõusis presidendikampaania ajal esimest korda avaliku arvamuse küsitluses rahva lemmikuks, jättes maha nii Toomas Savi kui ka kevadel liidrikohta nautinud Peeter Tulviste, kirjutab Eesti Päevaleht.

Rahvaliidu presidendikandidaat Arnold Rüütel lausus küsitlustulemustest kuuldes muheledes, et ei tunne end veel võitjana. ?Püüan olla realistlik,? ütles Rüütel. ?Lihtsalt debattidel, mis on toimunud rahvaga, olen rääkinud seda, mida mõtlen ja õigeks pean ja inimesed on seda millegipärast teadvustanud ja tunnustanud.?

23 protsenti küsitletuist nimetas esimese eelistusena presidendiks Arnold Rüütlit, senine suursoosik Savi kogus esmaeelistusena 21protsendilise toetuse, selgub Eesti Päevalehe tellitud ja ES Turu-uuringute ASi läbi viidud küsitlusest.

Samas näitab küsitlus, et kui Savi ja Rüütel jääks kandideerima valimiste lõppvoorus, kaldub rahva toetus siiski Savi poolele.

Rüütel peab oma edu üheks saladuseks seda, et ta pole teisi kandidaate kritiseerinud. ?Ei oska öelda, kas rahva poolehoiul minule on oma osa ka kolmikliidu ja Keskerakonna vastuoludes, kuid pole kahtlust, et isikuomadused võimaldavad mul ehk rahulikumalt suhelda kui teistel,? märkis Rüütel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing