Arstid saavad doonorelundi võtmiseks suuremad õigused

18. september 2001, 07:37

Meedikud saavad tulevikus elundite ja kudede siirdamise seaduse alusel õiguse võtta patsiendilt pärast tema surma siirdamiseks doonorelundeid, kui inimene pole eluajal seda otseselt keelanud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kavandatava elundite ja kudede siirdamise seaduse kohaselt võivad arstid võtta doonorelundeid juhul, kui patsient ei ole seda oma eluajal keelanud ja elundite võtmisega on nõus surnu sugulased.

?Kui seni on olnud võimalik võtta ainult neil puhkudel, kui inimene on eluajal vastavale loale alla kirjutanud, siis nüüd selleks enam vajadust pole,? lausus riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Anti Liiv. Tema sõnul peavad need, kes elundite võtmist pärast surma ei soovi, hakkama tulevikus kaasas kandma vastavat tõendit.

?See võib olla notariaalselt kinnitatud dokument, kuid näiteks võib inimene soovi korral endale kasvõi tätoveeringu teha, kus keeldub surma korral enda elundite siirdamisest,? sõnas Anti Liiv.

Kes on elundite siirdamisega nõus, ei pea uue seaduse kohaselt tõendit omama. ?Arvan, et enamik inimesi on ikkagi nõus, et pärast surma võib nende elundeid abivajajatele siirata,? ütles Liiv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing