Palts, Pakosta ja Ninnas ehitavad Harju tänava hoonestuse maketi

18. september 2001, 07:36

Tallinna linnapea Tõnis Palts ning abilinnapead Liisa Pakosta ja Toivo Ninnas jõudsid üksmeelele, et Harju tänava detailplaneeringu pikale veninud vaidluste lõpetamiseks ja rahva arvamuse teada saamiseks tuleb rajada hoonestuse makett, kirjutab Eesti Päevaleht.

?See oleks lõuendiga kaetud ehitustelling, millele on maalitud hoonestus,?kirjeldas Ninnas umbes miljon krooni maksvat maketti. ?Kui leiaks kellegi, kes tahaks sinna reklaami osta, müüks kasvõi õllereklaamiks maha.?

Maketiga oli pärit ka linnapea Tõnis Palts, kelle sõnul idee pärineb maailmapraktikast. ?See oleks hea võimalus linlase arvamust küsida,? kinnitas ta.

Linnapea moodustatud ajaloolise Tallinna nõukoja, kuhu kuuluvad Jaan Kross, Jüri Arrak ja Hans H. Luik, ühe soovitusena tekiks Harju tänavale haljasala, mitte hoonestus.

?Sel juhul peaks linn ehitajale tema tehtud kulud kompenseerima ja maa tagasi ostma, muidu linn on teda petnud,? tunnistas Palts norralastest krundiomanike kohta. ?Meil on investoritega sellest juttu olnud, nende jaoks on see parem lahendus kui asja venimine.?

Nõukoja teine ettepanek oli tänav laiaks jätta ja osaliselt hoonestada. Linnapea lubas teha kõik, et otsus Harju tänava kohta selle aasta jooksul selguks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing