US Airways kavatseb koondada veerandi tööjõust

18. september 2001, 10:11

US Airways Group teatas oma aruandes, et kavatseb koondada 11 000 töökohta ehk ligi veerandi oma tööjõust ning vähendada oma lendude mahte 23% võrra põhjustatuna eelmise nädala terrorirünnakust New York`is ja Washingtonis.

?11 septembril toimunud traagilised sündmused on jätnud dramaatilised jäljed meie riigi lennundussektorile, kaasa arvatud US Airways`le,? teatas ettevõte president Rakesh Gangwal raportis, mis avaldati esmaspäeval pärast USA aktsiaturgude sulgumist.
?Vähenenud reisijate nõudluse ja uute turvanõuete vajaduse tõttu pole US Airways`il muud võimalust kui vähendada oma päevaste reiside arvu.?

Mitmed lennufirmad on teatanud töötajate koondamistest seoses asetleidnud terroriakti tõttu, kuid US Airwaysi finantsolukord oli kehv juba enne tragöödiat.

Möödunud kuul teatas ettevõte, et kolmanda kvartali kahjumi suuruseks võib kujuneda 160 mln dollarit põhjustatuna kütusehindade tõusust ja reisijate arvu vähesusest.

Arlingtonis basseeruv lennufirma otsis ühinemisvõimalusi United Airlinesiga, aga föderaalregulaatorid lükkasid selle tehingu juulis tagasi.
US Airwaysi ametnikud ütlesid toona, et ühinemine on ettevõttele ainus võimalus püsida finantsvõimeline.

US Airwaysi aktsia kukkus eile New York`s 52% tasemeni 5,57 dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing