Inimõiguste Instituut suleb rahapuuduse tõttu uksed

18. september 2001, 08:05

President Lennart Meri algatusel loodud Inimõiguste Instituuti ähvardab rahaprobleemide tõttu hääbumine ja instituudi sõltumist ainult riigist ei pea õigeks ka presidendi kantselei, kirjutab Postimees.

Soovituse lõpetada instituudi tegevus tegi 25. septembril kogunevale Inimõiguste Instituudi üldkogule augustis koos olnud juhatus.

Juhatuse nimel president Lennart Merile ja peaminister Mart Laarile kirja saatnud Tunne Kelam, Matti Päts, Ants-Enno Lõhmus, Merle Haruoja ja Aadu Oll teavitasid instituudi tegevuse lõpetamisest seoses rahastamisprobleemidega.

Läkituses märgitakse, et 2001. aasta riigieelarves kärpis riigikogu valitsuse ettepanekul Inimõiguste Instituudile palutud iga-aastast toetust poole võrra.

?Valitsus ei pidanud vajalikuks toetada instituudi tegevust,? nenditakse kirjas. Seetõttu sattus instituut ületamatusse finantsmajanduslikku raskusesse ja juhatus oli sunnitud 16. augustil otsustama soovitada üldkogule lõpetada instituudi tegevus.

Presidendi pressiesindaja Epp Alatalu sõnul vajab Eesti inimõigustega tegelevaid mitteriiklikke organisatsioone. ?Samas on ka selge, et iga mitteriiklik organisatsioon peab oskama oma sissetulekuallikaid nii jaotada, et ta ei sõltuks ainuüksi riigist kui toetajast. Loodame, et instituut leiab võimaluse tegevust jätkata.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing