Valdo Kalm: sideamet soosib parasiteerimist

18. september 2001, 07:45

Tele2 universaalteenuse osutamise kohustusest vabastanud ning EMT-lt olulise turujõuga ettevõtteks tunnistamiseks andmeid koguv sideamet soosib Eesti Telefoni juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul parasiteerimist selle asemel, et soodustada uute teenuste arendamist, kirjutab Postimees.

Kalmu sõnul näitas Tele2 universaalteenuse kohustustest vabastamine selgelt soovimatust panustada telekommunikatsiooni arengusse.

Universaalteenuste osutamise kohustus tähendab, et selle osutaja on kohustatud loaga määratletud piirkonnas pakkuma tavalist telefoniteenust ja internetiühendust, mis peavad olema ühesuguse hinnaga kättesaadavad kõigile tarbijaile sõltumata nende asukohast.

Sideamet vabastas infoosakonna juhataja Urmas Einbergi sõnul Tele2 universaalteenuse osutamise kohustusest, sest vajalikud investeeringud on liiga suured, et mõistliku hinnaga teenust pakkuda.

'Meie poole pöörduvate ettevõtete taotlused vaadatakse üle ning selle alusel tehakse otsus,' tõdes Einberg.

Küsimusele, kas vastava taotluse võiks esitada ka Eesti Telefon, lausus Einberg, et põhimõtteliselt võiks küll, nende puhul poleks aga taotlus põhjendatud, sest investeeringud on tehtud ja infrastruktuuri pole tarvis üles ehitada. Einbergi sõnul on niisuguste otsuste korral paratamatult kaotajaid ja võitjaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing