Kolmandik eestlastest nõus sõjas osalemisega

19. september 2001, 07:48

Vaid kolmandik eestlastest oleks nõus kaitsejõudude sõdurite osalemisega USA ja tema võimalike liitlaste Afganistanile antavates sõjalistes löökides. Samas toetab Eesti osalemist kättemaksuoperatsioonides ligi pool siinsetest muulastest, kirjutab Postimees.

Emori telefoniküsitlusele vastanute hulgas kulges veelahe mööda keelepiire ka suhtumises USA organiseeritavatesse sõjalistesse operatsioonidesse. Eesti võimalikule osalemisele sõjategevuses seisis vastu ligi kuuskümmend protsenti eestlastest ning pisut rohkem kui nelikümmend protsenti vene keelt kõnelevatest vastanutest.

Emori suunajuhi Aivar Voogi hinnangul tuleks Eesti kahe suurema kogukonna erinevate suhtumiste selgitamiseks tõenäoliselt pöörduda ajaloo poole.

Nimelt on Venemaast tihtilugu räägitud kui militaarsest superjõust ning ka Eesti venekeelne elanikkond on rohkem harjunud käsitlema sõjalisi operatsioone kui rahvusvaheliste tüliküsimuste lahendamise harjumuspäraseid vahendeid, selgitas Voog.

?Eestlaste sõjalis-ajalooline mälu on samas teistsugune - selles peaaegu puuduvad edukalt teostatud sõjaretked,? osutas ta. ?Seetõttu ollakse nendes küsimustes ka ettevaatlikumad.?

Samas pooldavad nii küsitluses osalenud eestlased kui muulased pea samamoodi ülekaalukalt (vastavalt 88 ja 84 protsenti) eelkõige rahumeelset lahendust ehk varianti, mille puhul peaks USA eelkõige taotlema terroristide kohtupidamiseks väljaandmist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing