Kõrgkoolid pooldavad ühinemist

19. september 2001, 07:42

Pedagoogikaülikooli, humanitaarinstituudi ja kunstiakadeemia nõukogud andis eile nõusoleku kolme kõrgkooli liitmiseks ning volitasid rektoreid alustama ametlikke ühinemisläbirääkimisi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kunstiakadeemia rektor Ando Keskküla ütles, et ehkki suurem osa nõukogu liikmetest olid ühinemise poolt, soovitasid mõned neist panna tähele teiste ülikoolide poolt ajakirjanduses avaldatud hoiatusi nagu kaotaksid uue kõrgkooli tekkega koolid iseseisvuse.

?Küsimus on ikkagi iseseisvuses,? nentis Keskküla, ?see peab kunstiakadeemial säilima.?

Keskküla lisas, et kui koolide ühinemist rektoritega arutati, lepiti kokku, et koolid jäävad autonoomseks. Kolm kooli peaksid Keskküla sõnul hakkama koostööd tegema üldistes küsimustes, kuid kunstiakadeemia juhtimine peaks siiski jääma kunstiakadeemia kätesse.

Pedagoogikaülikooli rektor Mati Heidmets lausus, et autonoomsust tahavad ilmselt säilitada eelkõige väiksemad ülikoolid ? kunstiakadeemia ja humanitaarinstituut.

Pedagoogikaülikool Heidmetsa sõnul oma ühtsust ei säilita ega hakka tööle uue ülikooli pedagoogikaülikoolina, vaid uuele koolile luuakse eri allüksused. ?Nagu näiteks uue ülikooli filoloogiateaduskond,? täpsustas Heidmets. ?Vastasel juhul oleks pedagoogikaülikool hirmus suur. Eri teaduskondi allüksusteks muutes on need kunstiakadeemia ja humanitaarinstituudiga võrdsemad.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing