Rõngu vald Euroopa Liidu vastu

19. september 2001, 08:08

Rõngu valla Teedla küla elanikud saatsid riigikogule pöördumise, milles ütlesid üksmeelse ei Euroopa Liiduga liitumisele, põhjendades seda Eesti iseseisvuse ja sõltumatuse kadumisega, kirjutab Tartu Postimees.

?Meie, Rõngu valla Teedla küla elanikud, oleme jõudnud seisukohale ja anname oma allkirja selleks, et kinnitada oma kindlat tahet: kaitsta Eesti iseseisvust ja ütelda kindel ei Euroopa Liidule,? seisab saja inimese allkirja kandvas märgukirjas.

Teedla elanikud ütlevad oma pöördumises, et suurfirmad haaravad majanduse globaliseerumise sildi all enda kätte Eesti turu ja tõrjuvad sealt väikeettevõtjad välja.

?Katastroofiline olukord on Teedla külas, kus puudub töö ja ühistranspordiga liikumise võimalus Elvas või Rõngus tööl käimiseks. Kõik see viib küla vältimatule hääbumisele,? seisab pöördumises.

?Euroliit suretab välja Eesti ettevõtlust ja seda tunnen ka mina oma turjal tugevasti,? selgitas pöördumise koostaja, Rõngu vallavolikogu liige Evald Mihkra avalduse koostamise põhjust.

Rõngus bensiinijaama pidav Mihkra lisas, et viimaseks tilgaks tema euroliiduvastasuse karikasse sai valitsuse otsus, mis seadustab kütusefirmade aktsiakapitali suuruseks kaks miljonit krooni.

?Minul ei ole selle nõude täitmine raske,? selgitas Mihkra. ?Mul on uus euronõuetele vastav bensiinijaam. Aga oma kodumaal peab olema kõigil õigus töötada, ka neil, kes on minust vaesemad ja väiksemad.?

Mihkra ütles, et esmaspäeval riigikogule saadetud saja Teedla elaniku allkirjaga märgukiri on alles tema esimene samm. ?Järgmisena hakkan allkirju koguma külade kaupa üle Eesti,? kinnitas ta.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing