PM: kas vahetame rahva välja?

19. september 2001, 08:03

Emori uuringu tulemusel kinnitab 83 protsenti küsitletutest, et salaviina levik ja tarbimine on Eestile väga suur probleem. Mõistagi on probleemi teravus jõudnud inimeste teadvusesse nüüd, pärast Pärnu tragöödiat, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Ülimalt tõsised on arvud, mis näitavad, et ligi 40 protsenti vastanutest teavad kedagi lähedastest, kes on viimase aasta jooksul salaviina joonud, ning tervelt üheksa protsenti on ise salaviina tarbinud. Laias laastus joob Eestis salaviina Tartu linna ja maakonna jagu rahvast. Salaviina tarvitajaid on enim 18-34aastaste hulgas ning alevites ja külades.

Postimees avaldab ülimat kahetsust, et üha enam levib Eesti juhtide hulgas vastutustundetu arvamus: salaviina joojad on ühiskonna kõnts ja see, mis nendega juhtub, ei puutu meisse. Meie oleme targad, ilusad, terved, jõukad ja meie salaviina ei joo.

Salaviina joomine kitsamalt ja alkoholism laiemalt on paraku sotsiaalne probleem, mis ei kao inimeste mõnitamise järel. Küsimuse võib püstitada ka nii: kas pole Eesti riik paljusid neist Tartu linna ja Tartumaa jagu viinavõtjatest hüljanud, jättes nad tööpuudusse ja majandusliku kitsikuse kätte virelema?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing