Prokurör: pikendasin Pro Kapitali kriminaalasja uurimist 6 kuuni

Inno Tähismaa 20. september 2001, 13:41

Tallinna prokuratuuri prokurör Kristel Siitam pikendas täna AS Pro Kapital Grupi ja Baltic Investments Ltd. Tegevuse põhjal algatatud kriminaalasja uurimist veel 4 kuu võrra 6 kuuni, 20. jaanuarini 2002. aastal.

?Korraga nii kaugele pikendamine tuleneb eelkõige sellest, et läbitöötamist ja põhjalikku analüüsimist vajab tohutu hulk materjale, mis ka oma sisult just eriti lihtsate hulka ei kuulu. Samuti tuleb selle kriminaalasja uurimisel suhelda mitmete välisriikidega, mis võib aga teatavasti olla väga aeganõudev,? põhjendas Siitam pikendamise otsust.

Maksuameti maksupettustega tegelev osakond algatas kriminaalasja firmades Pro Kapital ja Baltic Investments toimunu kohta kaks kuud tagasi. Kui sealt avastatakse maksupettust, võivad järgneda kriminaalasjad ettevõtete juhtide suhtes.

Kuu aega tagasi korraldas maksuamet läbiotsimise AS Pro Kapital Grupi juhatuse liikme Aivar Pihlaku büroos advokaadibüroo Legalia ruumides, kus asus ka firma Baltic Investments. Samas töötab advokaadi abina Lauri Paulus, kes esindab Preatoniga seotud firmasid.

Nii Pihlak kui Paulus on varem töötanud advokaadibüroos Heta, mille advokaat Andres Aavik esindab Pro Kapitali suhetes õiguskaitseorganitega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing