Sideamet tunnistas Sertifitseerimiskeskuse sertifitseerimisteenuse pakkujaks

20. september 2001, 13:23

Sideamet võttis eile vastu otsuse kanda AS Sertifitseerimiskeskus sertifitseerimise riiklikusse registrisse, teatas AS Sertifitseerimiskeskus pressiteates.

Registrisse kande otsus kinnitab AS Sertifitseerimiskeskuse poolt osutatava sertifitseerimisteenuse vastavuse digitaalallkirja seadusele ja loob aluse seadusliku digitaalallkirja rakendamiseks Eestis. Sertifitseerimiskeskus on ühtlasi esimene ettevõte, kelle suhtes on Sideamet võtnud vastu positiivse otsuse Sertifitseerimise Riiklikusse Registrisse kandmiseks.

?Meil on heameel märkida, et riik on Sideameti positiivse otsuse kaudu sisuliselt ja otseselt tunnustanud meie tööd digitaalallkirja ellukutsumise ettevalmistamisel,? ütles Sertifitseerimiskeskuse juhataja Kalle Tarien.

AS Sertifitseerimiskeskuse asutasid tänavu veebruaris Hansapank, Ühispank, Eesti Telefon ja EMT, et töötada välja ja hakata üheskoos pakkuma digitaalallkirja rakendamiseks vajalikku sertifitseerimisteenust.

Sertifitseerimisteenus hõlmab digitaalallkirja andmiseks vajalike sertifikaatide väljaandmist, sertifikaatide alusel antud digitaalallkirjade kontrollimise võimaldamist ning sertifikaatide kehtivuse peatamise, kehtivuse peatatuse lõpetamise ja kehtetuks tunnistamise menetlemist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing