Börsiülevaade: Tallinn börs kerges miinuses, Norma müügisurve all

20. september 2001, 14:44

Jätkuvad kasumihoiatused ja töötajate koondamised on Euroopa turgudel muutnud investorid järjest ebakindlamaks majanduse võimaliku paranemise suhtes. Euroopa börside miinusesse langemise kõrval toimus mõningane aktsiahindade odavnemine ka Tallinna börsil.

Suhteliselt rahuliku börsipäeva jooksul tegid aktsiad kokkuvõttes siiski läbi vaid küllalt väikse languse.

Tavapärasest suurema käibe taustal sai mõnevõrra suurema müügihuvi osaliseks vaid Norma <GR#EE.NORMA> aktsia, mis tegi päeva läbi 2,8%se languse, mille tulemusena aktsiahind sulgus 45,20 krooni tasemel.

Pärast terroristide rünnakut on kõva paugu saanud ka ettevõte Rootsi suuromanik Autolivi aktsia, mis on möödunud nädala algusest kaotanud juba 20%.

Välisanalüütikute sõnul võib terroriakt alandada oluliselt uute autode müüki.
Sellest võib aga kaudse löögi saada aga ka mootorsõidukeid turvarihmadega varustav Norma.

Kerge languse läbis tänase börsipäeva aktiivseim Eesti Telekomi <GR#EE.ETL>
aktsia, mis sulgus 46,25 kroonil ehk 0,5% madalamal kui päev varem. Londonis on Eesti Telekomi GDR olnud terve päeva praktiliselt nullis.

Tänase päeva positiivne noot tuli Tallinna börsilt kes võttis vastu otsuse, et järgmisest nädalast on kaubeldavate aktsiate ja väärtpaberite miinimumkoguseks üks aktsia.

Teoreetiliselt peaks see turule juurde tooma väikeinvestoreid, kel avaneb võimalus läbi maaklerite ka väikeste väärtpaberi koguste peale hinnanoteering välja panna.
Peale selle peaks kokku tõmbama ka aktsiate hinnanoteeringud, mis ulatuvad paljude lisanimekirja aktsiate puhul praegu nii laiaks, et nendega on kauplemine tõsiselt raskendatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing