Grand Hotel Viljandist saab linna suurim võõrastemaja

20. september 2001, 08:39

Ettevõtja Illimar Toomi EVE majja ehitatavast hotellist, mille remont algas sellel nädalal katuse vahetamisega, tuleb Viljandi suurim, ületades kohtade arvult Centrumi hotelli ligi kaks korda, kirjutab Sakala.

Toomi arvutuste järgi läheb hotell koos hoovi poole rajatava juurdeehitusega maksma umbes 15 miljonit krooni.

?Meie äriplaani kohaselt tasub see ennast 12 aasta jooksul ära ka 30protsendilise täituvusega,? ütles ta.

Ettevõtja sõnul peaks rajatavas hotellis olema 91 voodikohta ja 50 tuba. Viimaste hulgas on üks sviit ning viis juuniorsviiti ehk tavapärasest suuremat ja parema asukohaga tuba.

Maja esimese korruse hõivavad fuajee, baar, 54kohaline restoran ning konverentsisaal, mida on võimalik kasutada ka restorani laiendusena.

Kui jõutakse lahenduseni praegu Bico-Leks kindlustuse valduses olevate ruumide osas, mille üle kohtus vaieldakse, tuleb esimesele korrusele ka kosmeetika- ja juuksurisalong. Basseini, mida algul maja keldrikorrusele plaaniti, tehniliste küsimuste tõttu siiski ehitada ei saa.

Basseini asemele paigaldatakse keldrisse suur mullivann. Samuti tulevad sinna soome ja aurusaun ning võimaluse korral jõusaal.

1937. aastal ehitatud maja ülejäänud korrustel seatakse sisse numbritoad, mille hulgas on eraldi toad ka puuetega inimestele ja allergikutele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing