Börsiülevaade: Euroopa börsid kergelt optimistlikud

20. september 2001, 09:32

USA sõjalennukite saatmine Lähis-Itta aitas eilse päeva lõpus USA turge ja lubab täna kerget paranemislootust ka Euroopa aktsiaturule.

Peamiselt hoitakse pilk peal lennundussektoris, kus paljud ettevõtted on pärast USA terroriakti andunud kasumihoiatusi ning nõrgemad liiguvad pankrottide suunas.

Tallinna börsil oli eilne päev üldjoontes positiivne. Hansapanga <GR#EE.HP>
aktsia langes vähem ja Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia kerkis rohkem kui enne börsipäeva algust arvata võis.

Eile hommikune uudis Swed-banka ja SEBi ühinemise katkemisest oli eeskätt signaal Hansapanga spekulatiivsetele aktsionäridele, kes oli lootnud äkktulu saamise võimalusse, mis oleks avanenud juhul kui Rootsi pankade ühinemise järgselt oleks Hansapank müüki pandud või (ja) väikeaktsionäridele ostupakkumine tehtud.

Siiski oli tunda, et selliseid investoreid ei olnud Hansapanga aktsionäride seas kuigi palju, kuna aktsiahinda ei oldud Hansapanga müümist sisse arvestatud.

Vaatamata kergele hommikusele nõrkusele kosus Hansapanga aktsia päeva lõpuks 139 kroonini. Langust vaid 1,1%.

Tänu päeva lõpus tehtud 138 000 aktsia suurusele plokktehingule, kerkis börsipäeva käive ligi 27 mln krooni alla.

Eesti Telekomi aktsia liikus päeva lõpuks üllatuslikult 5,1% plussi, sulgudes 46,50 kroonil.

Kui aktsiahinna ajutise stabiliseerumise tõttu 45 krooni juures oleks tõusu võinud liigidata väikeaktsionäride ostuhuvi nime alla, siis Euroopa telekomisektori eilne ülesliikumine ja Eesti Telekomi GDRi 6,3% tugevnemine Londonis näitas ajutist ostuhuvi taastumist.

Mõningast tõusu jätku on täna juba Euroopa telekomisektoris näha, mis võib ülespoole nihutada ka Eesti Telekomi aktsiat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing