Texase perekond müüs eile 2 miljardi dollari eest Disney aktsiaid

21. september 2001, 09:47

USA aktsiaturud on kukkunud juba nii palju, et Texasest pärit rikka Bassi perekond on sunnitud olnud müüma suure osa Walt Disney kompanii aktsiatest, kirjutab New York Times.

Vennad Sid Richardson Bass ja Lee Marshall Bass, kellest kummagi vara suuruseks hinnati möödunud aastal 4 miljardit dollarit ja nende isa Perry Richardson Bass müüsid kokku 135 miljonit Disney aktsiat.

Kohe pärast uudise teatavaks saamist kukkus Disney aktsia 16 protsenti. Kompanii aktsia oli juba enne müügiteadet kukkunud alates 11. septembrist 22 protsenti, sest meelelahutustööstus on väga tundlik tarbijausalduse suhtes.

Perekond sai müüdud aktsiatest, mis moodustavad 6,4 protsenti kompanii aktsiapakist, 2 miljardit dollarit ehk 34 miljardit krooni, mis on enam-vähem võrdne Eesti järgmise aasta riigieelarvega. Aktsiad müüdi ajalehe teatel seepärast, et perekonnal on olnud viimasel ajal probleeme likviidsusega.

Aktsiad müüdi hinnaga 15 dollarit tükk, mis on peaaegu 20% kolmapäevasest sulgemishinnast madalam. Eilse päeva lõpuks langes Disney aktsia 8,22 protsenti 16,98 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing