Viljandi lähedale kolib saja vangiga haigla

21. september 2001, 08:13

Praeguse Viljandi kõrval asuva Jämejala psühhiaatriahaigla kaks hoonet saavad järgmisel aastal saja voodikohaga Eesti vanglate keskhaiglaks, kirjutab Sakala.

Valitsuse istungil leidsid ministrid, et Jämejala haigla ruumid sobivad vanglate haiglale pakutud variantidest kõige paremini, sest Viljandis on juba vangla ning üld- ja psühhiaatriahaigla.

'Teistel variantidel oli Jämejalaga võrreldes palju miinuseid,' nentis valitsuses selle idee välja pakkunud siseminister Tarmo Loodus.

Varem oli olnud juttu vanglate haigla viimisest Pärnusse, kuid selleks oleks kulunud liiga palju aega ja raha. Haigla oleks võinud kolida ka Jõgevale, kuid seal pole ümbruskonnas ühtegi vanglat.

Praegu Tallinnas Keskvanglas asuv vanglate haigla ei vasta tervishoiuasutusele kehtestatud nõuetele. Kinnipeetavatele on neli osakonda: tuberkuloosi, sisehaiguste, psühhiaatria ja kirurgia osakond.

Loomisel oleva sihtasutuse Viljandi Haigla projektijuhi Viktor Sarapuu arvates peaks vanglate haiglast saama tulevase Viljandi haigla osa. Lisaks liidab sihtasutus veel Jämejala psühhiaatria- ja Viljandi maakonnahaigla.

Tarmo Looduse arvates on uue haigla Viljandimaale toomise suurim kasu see, et luuakse suur hulk uusi töökohti. Viktor Sarapuu arvutuste kohaselt tekib seeläbi Jämejalale vähemalt 200 töökohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing