Homme on autovaba päev

21. september 2001, 15:16

Tallinna Linnavalitsus ja ühistranspordiettevõtted kutsuvad üles linlasi järgima Euroopas kolm aastat kestnud traditsiooni - jätma eeloleval laupäeval, 22. septembril oma autod koju ning kasutama keskkonnasäästlikke liikumisviise, teatas Raepress.

Tallinna linnapea Tõnis Paltsu poolt kell 11.30 Rocca al Mare kaubanduskeskuse esisel avataval autovaba päeva üritusel tutvustatakse erinevad linnatranspordi liike ja kõik soovijad võivad kaasa teha ühissõidukitega ringsõidu linnas või jalgrattamatka Kakumäel.

Laupäeval kella kümnest alates on Rocca al Mare kaubanduskeskuse parklas rahvusvahelise autovaba päeva ürituste kõrgpunkt Tallinnas. Eelkõige tasub üritusele tulla neil, kes ei ole põhimõttelised ühistranspordi vastased, kuid pole millegipärast harjunud kasutama ühistransporti. Parklas on näitamiseks välja pandud uued autobussid ja trollibussid, kuhu saab ka sisse astuda, elektriraudtee tutvustab võimalusi kasutada liiklemiseks rongi jne. Laste korraldatakse joonistusvõistlus teemal 'Autovaba päev'.

Keskpäeval toimub umbes pooleteisttunnine ühistransporti tutvustav tasuta tuur. Soovijad istuvad Rocca al Mares autobussi, mis sõidutab nad Rahumäe raudteejaama. Seal istutakse ümber elektrirongi ja sõidetakse Tondi jaamani, kus ootav tramm viib reisiseltskonna Vabaduse väljakule. Siin istutakse trolli, mis sõidutab ühistranspordiga tutvujad tagasi Rocca al Maresse. Kõigi üritusel osalejate vahel loositakse välja jalgratas ja muid auhindu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing