PM: valimiskogu peab valima presidendi kogu rahvale

21. september 2001, 08:02

Täna õhtuks ootab Eesti rahvas Estonia kontserdisaali koguneva 367 valijamehe valiku läbi otsust, kellest saab järgnevaks viieks aastaks Eesti Vabariigi president. Postimees leiab, et selle ootuse täitmine on kokkukutsutud rahvaesindajatele igati jõukohane ülesanne ning seepärast tuleks president ülesseatud kandidaatide hulgast täna ka leida, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Poliitiliste jõudude sageli kompromissitust võitlusest peab aga lõpuks väljuma inimene, kellel kõigepealt endal jätkub tugevust ja riigimehelikkust Kadriorgu asudes astuda kõrvale Toompea heitlikest tuultest, lükata tagaplaanile oma erakondlik kuuluvus ning päevapoliitika ja hakata täitma seda rolli, mille talle on andnud seadus ning mida temalt ootab rahvas.

Ja teiselt poolt, kui valik täna valimiskogus sünnib, on selge, et seda peavad tunnustama kõik poliitilised jõud.

Kuigi presidendi roll ei ole meie parlamentaarses demokraatias väga suur, on president ometi teatud mõttes suunanäitaja ja suuna hoidja - olgu selleks suunaks siis meie eetilised tõekspidamised, välispoliitilised sihid või tasakaalustatud areng.

Postimees loodab, et kõik valijamehed teevad täna oma otsuse kogu Eestit silmas pidades ning valivad presidendiks parima kandidaadi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing