Pärnu volikogu kehtestas üldplaneeringu

21. september 2001, 08:05

Pärnu linnavolikogu tunnustas eile mitme linnavalitsuse juhtimisel üheksa aasta jooksul üldplaneeringu koostamisel tehtut ja kehtestas ühehäälselt üldplaneeringu aastateks 2001-2025, kirjutab Pärnu Postimees.

Praegusele linnavalitsusele jäi üldplaneeringu koostamise etapp, kus tuli üldplaneeringusse teha selle avalikustamise käigus esitatud muudatusettepanekud.

Abilinnapea Riina Müürsepp ütles, et planeeringust jäi välja niinimetatud Pärlikeetee ehk Tammsaare puiestee pikendamine Mere puiesteeni.

Suur-Jõe tänavani viiv Tammsaare puiestee pikendus ja tulevikus Räämalt üle jõe ehitatav sild tekitasid samuti vaidlusi.

?Tehti ettepanek see sild teise kohta tõsta, kuid planeering jäi ikkagi vana kava juurde, sest paljud detailplaneeringud on juba algatatud arvestusega, et tulevikus on juurdepääs sillale sealt,? selgitas Müürsepp.

Palju oli ettepanekuid selle kohta, et Rannapargi piirkonnas ei tohiks lubada äritegevust. ?Nõustusime sellega. Samuti on põhjendatud, et rannaala laieneb tulevikus Raekülani,? sõnas Müürsepp.

Olulisi üldplaneeringust tulenevaid muudatusi on linnas oodata teisigi. Näiteks peaks Riia maantee liikluskoormuse suurendamise tõttu vähenema Pika tänava liikluskoormus, muutmisele läheb teatriesine liiklusskeem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing