Tartu elanikud saavad oma raha eest tänavaid asfalteerida

21. september 2001, 08:01

Tartu elanikud ja asutused, kelle maja ees kulgeb porine tee, mida linnal pole praegu plaanis asfalteerida, võivad oma raha mängu pannes ja teedeteenistusse pöördudes saada linnalt tee asfalteerimiseks toetust, kirjutab Tartu Postimees.

Tartu linnavalitsuse teedeteenistuse juhataja Rein-Matti Laarmaa ütles, et tänavu oli linn eraldanud oma eelarves sellisteks töödeks pool miljonit krooni.

Kuigi ka varem on linn toetanud inimesi, kes tahavad oma raha eest tänavaid korrastada, polnud selleks eraldi raha ette nähtud. Laarmaa kinnitas, et teedeteenistus tahab sellisteks töödeks küsida eelarvest raha tulevaks aastakski.

?On ka ette tulnud, et elanik on palunud luba asfalteerida oma maja esine kõnniteejupp ja õue sissesõidutee. Tavaliselt oleme loa andnud,? märkis Laarmaa.

Seni on linn tavaliselt jaganud summa kaheks ja andnud ise pool. Mõnel juhul on aga linna toetus olnud suurem, seda eeskätt siis, kui on tulnud eraldi raha kulutada sadevee ärajuhtimisele.

Ihastes Vardi tänava tolmuvabaks muutmise asju ajanud elanik Ants Laos hindas sellise võimaluse vajalikuks, kuid tunnistas, et tegu oli justkui hädatapmisega.

?Elasime neli aastat pori sees,? lausus ta. ?Lõpuks sai meil sellest kõrini. Otsustasime, et parem maksame ise raha, ei jõua ära oodata, millal linn kavatseb selle tänava ära asfalteerida.?

Vardi tänava elanikud otsustasid nn musta katte kasuks, millel on osaliselt lahtine killustik, kuid mis seetõttu on märksa odavam kui sile asfalt. Tänava ühe otsa elanikud siiski loobusid ettevõtmises kaasa löömast, mistõttu kõvakattega tee saab ühe maja juures lihtsalt otsa.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing