Luukas hakkab juhtima transiidi kasvu soodustavat ühingut

21. september 2001, 10:55

Sel nädalal asutati Eestit läbivaid rahvusvahelisi kaubavedusid sooritavate firmade ühendus - Transiidi Assotsiatsioon. Ühingu peamiseks ülesandeks on Eestit läbiva transiidi ja raudteevedude stabiilsuse ja kasvu soodustamine ning konkurentsivõime tõstmine.

?Transiitvedusid loetakse iseenesest mõistetavalt Eesti majanduse üheks edukaimaks valdkonnaks. Samal ajal puudub ühtne ja koordineeritud tegevus sellel alal töötavate firmade vahel, mis aga kiirelt muutuvat olukorda arvestades tooks kasu kõigile. Seetõttu otsustasime koonduda, et oma eesmärke ja probleeme ühiskonnale ja riigivõimule paremini teadvustada,? sõnas Transiidi Assotsiatsiooni vastvalitud president Aadu Luukas.

Uuel mittetulundusühingul on viis Eestis tuntud asutajaliiget: Pakterminal, E.O.S., Milstrand, EVR Ekspress ja Edelaraudtee. Asutamislepingule andsid firmade nimel kolmapäeval allkirja Aadu Luukas, Arnout Lugtmeijer, Endel Siff, Tiit Pruuli ja Marcel Vichmann. Kõik nimetatud kuuluvad ka Transiidi Assotsiatsiooni juhatusse. Ühingu juhatuse hinnangul on peatselt oodata Assotsiatsiooni liikmeskonna laienemist ning ilmselt ka väljaspool Eestit tegutsevate ettevõtete lisandumist ühingu aktiivsete tegevliikmete hulka.

Transiidi Assotsiatsioon näeb oma tegevuse eesmärkidena riigi toetamist ühtse transiidi ja raudteevedude poliitika kujundamisel ja elluviimisel; osalemist vajalike õigusaktide väljatöötamisel; võrdse kohtlemise printsiibi rakendamist majandussektoris ning uute kaubavoogude ja välisinvesteeringute kaasamist transiidiketti.

?Kindlasti kavatseb Transiidi Assotsiatsioon ühtselt seista oma liikmete eest nii kõnelustel riigiga kui monopoolses seisus olevate infrastruktuuri ettevõtetega,? lisas Aadu Luukas.

Transiidi Assotsiatsiooni liikmeks võib astuda iga juriidiline ja füüsiline isik ning uute liikmete vastuvõtmise otsustab igal konkreetsel juhul ühingu juhatus. Assotsiatsiooni tegevust rahastatakse läbi liikmemaksude. Ühingu üldkogu hakkab kogunema vähemalt korra kvartalis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing