Jaht bin Ladenile võtab järjest konkreetsema suuna

21. september 2001, 16:35

Ühendriikide ja Briti eriväeosad on jõudnud Afganistani naabermaadesse, et terroriaktis kahtlustatavat Osama bin Ladenit enne suuremat rünnakut jahtida, teatas ameerika ajaleht ?USA Today? täna, uudise vahendab MTV3.

Ajaleht nimetab oma uudise allikaina kõrgeid ameerika ja pakistani võimumehi.
Eriväeosa eesmärk on Osama bin Laden kinni pidada või tappa, kui see ei õnnestu, siis mehe äralõikamine teistest, juhuks kui ameerika lennukid kohale jõuavad.

Piirkonnas on juba loodud erioperatsioonide staap, et vägesid koordineerida. Kolme-kuni viiemeheline rühm peaks varsti liikuma Afganistani mägedesse bin Ladeni leidmiseks, ütlesid Pakistani ametivõimud.

Bin Ladenit usutakse end varjavat koobastes või maa-alustes punkrites Lõuna-Afganistanis, aga täpset asukohta ei teata. Hommikustel teadetel pages bin Laden juba nädala alguses kas Tshetsheeniasse või muudesse Afganistani lähiriikidesse.
Afgaanidele on lubatud raha bin Ladenit puudutava info eest, teatasid pakistani võimud.

Operatsioonis osalevad paljud ameerika ja briti eriüksused nagu Ühendriikde maavägede eriüksus Rohelised baretid, ja Briti maajõudude SAS-eriüksus.
Otsingutel kasutatakse muu hulgas Blackhawk MH 60K helikopterit, mis on varustatud viimase sõna relvastuse ja jälitusseadmestikuga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing