25. september 2001, 00:00

Lõuna-Korea kontsern Samsung Electronics Co teatas eile vähem energiat nõudvate 256megabitiste SDRAM-kiipide (synchronous dynamic random memory chips) masstootmisest mobiilsideseadmetele, nagu mobiiltelefonid ja PDAd, teatab uudisteagentuur Dow Jones.

Maailma suurim DRAMi-tootja Samsung Electronics teatas, et uued 256Mb SDRAMid sobivad väiksematesse ja kergematesse järgmise põlvkonna mobiiltelefonidesse ja digitaalkaameratesse. Firma allkirjastas möödunud kuul DRAM-kiipide varustuslepingu Nokiaga.

DRAM-kiipe on senini kasutatud peamiselt arvutites. Mobiiltelefonide tootjad on kasutanud peamiselt SRAM-kiipe.

Samsung Electronics, kes toodab ka mobiiltelefone, teatas plaanist kasutada DRAMi oma mobiiltelefonides, ja lisas, et peab läbirääkimisi Motorola Inc. ja Siemensiga.

Londoni börsil LIFFE (London International Financial Futures and Options Exchange) selgitati välja mastaapsete spekulatiivsete operatsioonide osalised, kirjutab gazeta.ru.

LIFFE esindajad teatasid, et 7. septembril registreeriti pretsedenditult suured tehingud lennufirma British Airways aktsiatega.

ITAR-TASSi teatel ületas tol päeval lennukompanii aktsiatega tehtud tehingute maht tavalise viis korda.

Tehingute andmed ja läbiviijate nimed anti üle Briti finantsjärelevalvele, mis koos rahvusliku kriminaaljälitusega asub neid uurima.

Fiiberoptilise side seadmete tootja JDS Uniphase Corp teatas, et majandusaasta esimese kvartali müügitulemus on 325 miljonit dollarit (5,6 miljardit krooni), mis jääb küll analüütikute ootustele alla, kuid kinnitas, et vaatamata majanduskeskkonna halvenemisele peaks ettevõtte edaspidised tulemused paranema, kirjutab CNNfn.

Analüütikud prognoosisid Uniphase?i 29. septembril lõppenud esimese kvartali müügitulemuseks 357,4 miljonit dollarit (6,1 miljardit krooni).

Uniphase teatas ka, et ettevõtte töötajate arv on aasta alguse 29 000 inimeselt langenud enam kui poole võrra 14 000 töötajani.

Uniphase avaldab oma esimese kvartali majandustulemused 25. oktoobril.

Briti suuruselt teine telekommunikatsioonifirma British Telecommunications Plc teatas koos AT&T?ga rajatud ühisfirma Concert sulgemisest, mis tõenäoliselt toob kaasa märkimisväärselt kulusid, vahendab Bloomberg.

Kõnelused AT&T ja British Telecomi vahel ebatulusa firma tuleviku üle jätkuvad.

British Telecom peab 30. septembril lõppeva majanduspoolaasta seisuga kandma maha 500 mln naelsterlingi (12,4 miljardit krooni) ulatuses investeeringuid, kaasa arvatud AT&T Canada. Endine Briti monopol prognoosib oma võlakoormuseks 2002. aasta märtsiks 15 kuni 17 miljardit naelsterlingit (372 kuni 422 miljardit krooni).

Kõnelused British Telecomi ja AT&T vahel rahvusvahelisi firmasid teenindava Concerti likvideerimiseks on komplitseeritud, kuna omanikud ei suuda kokku leppida, kuidas jagada firma varasid ja kliente.

?veitsi lennukompanii Swissair teatas esmaspäeval 3000 töötaja koondamisest ning kaugreisiliinide vähendamisest 25 võrra.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing