Võru maavanem lahendaks iibeprobleemi lastetusmaksuga

24. september 2001, 08:40

Järgmisel aastal 300 kroonini tõusev teise lapse toetus ei lahenda Võru maavanema Mait Klaasseni sõnul Eesti iibeprobleemi. Tema sõnul peaks suurendama kolmanda lapse toetust ning kehtestama lastetusmaksu, kirjutab Võrumaa Teataja.

?Sündimata jääb meil kolmas, mitte teine laps,? ütles Klaassen. Negatiivset iivet arvestades tuleks tema hinnangul toetada rohkem kolmanda lapseni jõudnud peresid.

Peale selle soovitab Klaassen kehtestada Eestis lastetusmaksu. ?Kui osa inimesi saab lapsi, siis teised löövad lulli ega tee midagi ühiskonna jätkusuutlikkuse nimel,? ütles Klaassen.

Lastetusmaks oleks tema hinnangul see instrument, mis ärgitas noori peresid lapsi soetama. Loomulikult oleks maksust vabastatud need, kes meditsiinilistel põhjustel ei saa lapsi, lisas Klaassen.

Lastetusmaksu vastu räägib Riigikogu liikme Meelis Atoneni sõnul tõsiasi, et paljud inimesed on lapse saamise lükanud edasi ajale, mil nad on majanduslikult kindlustatud. Inimesi, kes soovivad lapsi, kuid kavatsevad selleni jõuda hiljem, on keeruline kohustada lastetusmaksu maksma.

Klaasseni sõnul ei takista see maksu kehtestamist, kuna lapsevanemana saadakse varem makstud lastetusmaks lapsetoetusena tagasi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing