Rüütli palk saab olema 38 207 krooni

24. september 2001, 12:10

Pärast Riigikogus ametivande andmist ja 8. oktoobril ametisse asudes hakkab Arnold Rüütel saama 38 207 krooni suurust presidendipalka, seni saab Rüütel Riigikogu liikme tasu.

<pilt#ArnoldRyytel.jpg#Tulevane president Arnold Rüütel#146#200#0> Rüütli palganumbris ega ka tema viie aasta pärast välja makstavas pensionitasus ei kajastu see, et ta on olnud Eesti Ülemnõukogu presiidiumi esimees. Endisaegne amet oleks Rüütlile andnud eeliseid vaid saanud siis, kui teda poleks Eesti Vabariigi presidendiks valitud. Seni ei ole Rüütel veel Ülemnõukogu esimehe ametist tulenevat pensioni saanud.

<pilt#LennartMeri.jpg#Lennart Meri#150#171#0> Vabariigi presidendi ametist erru minnes hakkab Rüütel saama pensioni, mis on arvestatud samadel alustel, nagu Lennart Merilgi.

Lennart Meri hakkab saama pensionit 23 445 krooni. Tal saab olema õigus rentida riigi kulul endale kontor ja soovi korral saab Meri oma käsutusse sekretäri. Ta võib saada ühekordset hüvitist aasta ametipalga ulatuses, kasutada ametiautot ja autojuhti riigi kulul. Samuti korraldab riik presidendiks valitud isikule riiklike austusavaldustega matused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing