Reiljan tõrjub kahtlusi partei mõjus Rüütlile

24. september 2001, 08:15

Keskerakonna ja Rahvaliidu poliitikud lubavad, et Arnold Rüütli asemel ei hakka Kadriorus otsuseid langetama Villu Reiljan või Edgar Savisaar, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Presidenti ei valitud Rahvaliidule või Keskerakonnale, vaid Eesti rahvale,? ütles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Toomas Varek. ?Ei maksa arvata, et hakkame nüüd Kadrioru vahet käima ja presidenti mõjutama ? see ei ole meie eesmärk,? lisas ta.

Vareki sõnul kirjutavad aga opositsioonierakonnad lähiajal alla omavahelisele nn opositsioonilepingule. ?See oli juba enne presidendi valimisi osaliselt valmis ja nüüd viime selle lõpuni.?

Rahvaliidu esimehe Villu Reiljani sõnul on Rüütel kõige tolerantsem president, kes Eestil kunagi on olnud.

?Ta ei ole kunagi tõmmata-lükata olnud,? lausus Reiljan. ?Ma ei näe enda jaoks mingit probleemi ja minu meelest seisukohad, mille Rüütel on välja käinud, on kaunikesti sellised, mida ka mina olen kandnud.?

Mõõdukate üks liidreid Marju Lauristin arvas, et Rüütel püüab ka ise erakondadest võimalikult distantseeruda.

?Aga elame, näeme,? lisas Lauristin. ?Tundes teda natuke vanast ajast ? olin ülemnõukogu presiidiumis, kui ta selle esimees oli ? siis ta tõepoolest püüdis kõigiga nõu pidada,? rääkis Lauristin.

Lauristin sõnul on Edgar Savisaar küll üritanud end esitada Rüütli presidendiks valimise võtmeisikuna, kuid see tähtsustamine ei pruugi Rahvaliidule ja Villu Reiljanile meeldida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing