PM: koalitsioon peab päevakorda võtma valitsusremondi

24. september 2001, 08:26

Opositsiooni kandidaadi võit presidendivalmistel on esimene tuntav korralik nahatäis valitsevale kolmikliidule, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Ebaadekvaatsus, et mitte öelda elukaugus, millega hinnati nii oma kandidaatide eduvõimalusi kui ka koostöövajadust koalitsiooni sees, on andnud käegakatsutava tulemuse. Algav nädal saab valitsusparteide peakorterites olema mõttetihe ning kindlasti kordub sealsetes vestlustes ka küsimus, kuidas edasi.

Halvim, mis kolmikliitlased praegu üldse teha saavad, on hakata üksteist süüdistama ja sellelt pinnalt tüli kiskuma. Mõõdukad käitusid kolmikliidu kui terviku huvide suhtes kõige kainemalt, kutsudes viimase hetkeni üles leidma ühist kandidaati. Paraku tulutult.

Arnold Rüütli võit on selge sõnum, et väga suur osa rahvast ei ole rahul valitseva kolmikliidu poliitikaga. Avalikkus on korduvalt kutsunud valitsevaid erakondi üles loobuma ülbusest ja tegema muudatusi valitsuses. Praegu peaks see teema olema valitsejate endi jaoks aktuaalsem kui kunagi varem, sest nii ehk jääb veel püsima õhkõrn lootus, et õnnestub ära hoida valimiskaotus 2003. aasta kevadel riigikogu valimistel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing