Finnair: Sõjakindlustuse tagatisel on vaja riigi tuge

24. september 2001, 10:32

Kindlustusseltside teade täna öösel jõusse astuva sõjakindlustuse tagatise tugevast vähendamisest paneb maailma lennukompaniid, ka Finnairi uude situatsiooni, rääkis MTV3le Finnairi kindlustusasjadega tegelev tippadvokaat Sami Sarelius.

Finnair, samuti Soome teede- ja sideminister loodavad, et valitsus hakkab garandiks soome lennukompaniidele kindlustustagatise osas. Probleem on selles, et kui kindlustuse tagatis ei vasta miinimumtasemele, siis rahastajad, võimud ja lennukite rentijad võivad keelata lendamise.

Tähtis on saada tagatis nii kõrgele, et ebakindlus lendude osas kaoks, kinnitas Sarelius.

?Esmaspäeva öösel jõusse astuvas sõjakindlustuses on seltside tagatis pandud nii madalale, et nii lühikese ajaga ei ole jõutud võimude, investorite ja lennukite rentijatega seda asja läbi arutada, rääkis Sarelius.

Uues sõjakindlustuses on kindlustustagatis kukkunud radikaalselt: 1,75 mld dollarilt 50 miljoni dollarini.

Summa kukkus nii alla, et kellegi nõudmised enam ei täitunud, selgitas Sarelius. Uus kindlustus kergitas muuseas suuremaks iga reisija kohta tehtava maksu 1 dollari 25 sendi võrra.

?On aeg juriidiliselt selgitada, et kui valitsused ei toeta otse lennukompaniisid, siis see isegi ei aita, sest raha abil ei saa tarvilikku kindlust. Abi vajatakse riski katmises ja tagamises, mitte kindlustusmaksete tasumises,? kinnitas Sarelius.

Tema sõnul ei taha Finnair saada raha, vaid konkreetset kinnitust selle kohta, et senine tagatis säilib.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing