Piletisoodustuse kärbe teeb tudengi kojusõidu kallimaks

24. september 2001, 08:12

Ülikoolid on sunnitud septembrist tudengite sõidusoodustust mitu korda vähendama, sest haridusministeeriumi eraldatud rahast ei jätku senise maksimaalse lubatud kaheksa sõidupileti osaliseks kompenseerimiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tartu Ülikool võtab sellest õppeaastast tudengitelt vastu avaldusi senise kaheksa bussipileti asemel vaid kahe pileti 50 protsendi ulatuses kompenseerimiseks, ütles ülikooli rahandusosakonna juhataja Kylli Tiigimäe.

?Meil ei ole lihtsalt võimalik rohkem maksta kui üks (edasi-tagasi ? toim) sõit, sest haridusministeeriumi eraldatud summa on ülikooli jaoks väike,? lisas ta.

Praegu maksab tudengile pilet Tartust Tallinnasse olenevalt bussifirmast umbes 50 krooni. Kaheksa pileti hinnast kompenseeris kool poole ehk siis 400 kroonist 200 krooni. Nüüd tagastab kool tudengile kahele piletile kulunud 100 kroonist vaid 50.

Eesti Põllumajandusülikool (EPMÜ) võtab vähesest rahaeraldusest hoolimata vastu kaheksa sõidupiletit, nagu seadus lubab.

?Võtame vastu kõik avaldused, aga välja ei maksa,? ütles EPMÜ rahandusosakonna juhataja Liive Paju. ?Kui raha õnnestub saada, siis oleme valmis maksma. Meie ei saa ju tudengitele öelda, et ei võta pileteid vastu, kui selline seadus on.?

Juba praegu on kool tema sõnul rohkem välja maksnud kui riigilt saadud ning juuni eest on ikka veel tasumata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing