Eesti päästeameti juht lendab sõjakoldesse

24. september 2001, 08:19

Päästeameti peadirektor Mati Raidma jõuab homme Turkmeeniasse, et luua seal ÜRO vaatlejana kriisireguleerimiskeskus, juhuks kui naaberriigist Afganistanist saabuva suure põgenikevooluga puhkeb riigis humanitaarkriis, kirjutab Postimees.

ÜRO rahvusvahelise kriiside ja katastroofide koordineerimis- ja hindamismeeskonna (UNDAC) liikmena sai Raidma juba läinud nädala keskel organisatsiooni peakorterist alarmkõne olla valmis võimalikuks komandeeringuks maailma palavaima kriisikolde külje alla.

Ehkki päästeameti juht teadis, et selline missioon võib teda perekonnast lahutada kuni kolmeks kuuks, andis ta nädalavahetusel abipalvele oma jah-sõna. ?Mul oli võimalus ka loobuda, kuid pidasin missioonile sõitmist enda kohuseks,? selgitas Raidma, kelle eeliseks peetakse UNDACi peakorteris vene keele oskust ning endise NSV Liidu maade elu-olu tundmist.

Nii istubki Raidma täna hommikul lennukisse, et kihutada esmalt üheks päevaks Genfi ÜRO peakorterisse. Seal antakse Raidmale kiirkorras täpsed juhtnöörid, mida ta peab Turkmeenias tegema, ja teisipäevaks viib lennuk ta määratud sihtpunkti.

?ÜRO on mures Afganistanis ja selle naabruses praegu toimuva suhtes, mistõttu tahab organisatsioon oma vaatlejaid sinna saates olla valmis kõikvõimalikeks kriisideks, mis seal puhkeda võivad,? selgitas Raidma, kellega koos kuulub Turkmeeniasse sõitvasse UNDACi meeskonda Suurbritannia kriisiekspert.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing