EL laienemine klaarib Eesti-Vene majandussuhteid

24. september 2001, 10:46

Peamister Mart Laar avaldas täna Eesti ja Venemaa majandussuhete optimistliku prognoosi seoses Euroopa Liidu laienemisega esinedes Peterburis Läänemere äärsete riikide peaministrite osavõtul toimuval Balti arengufoorumil.

<pilt#MartLaar.jpg#Peaminister Mart Laar#150#188#0> ?2015. aastaks muutub Venemaa stabiilseks ja usaldusväärseks partneriks, kes suudab seniste toorainete asemel pakkuda arenenud tehnoloogiaid,? ütles Laar. ?Pärast Läti ja Eesti liitumist ELiga muutuvad nendes maades elavad nn eurovenelased koostööd ergutavad faktoriks.?

Peaministri majandusnõunik Kersti Kaljulaid ütles, et ELi laienemise järel ammenduvad kauba- ja tööjõuturul laienemise võimalused, mis tõstab Venemaa majandusarengu huvide keskpunkti.
?Eeloleval aastal ootab Eestit tagasihoidlik majanduskasv, Venemaad aga iseloomustavad kiired arengutempod,? rääkis Kaljulaid. ?See asjaolu muudab Venemaad eesti ettevõtlusele atraktiivseks.?

Läänemere äärsete riikide majandus- ja poliitikaeliidi osavõtul toimuv foorum käsitleb seda piirkonda maailma kõige arenguvõimelisema territooriumina ja foorumi eesmärgiks on Läänemere äärse piirkonna majandusarengu dünaamika säilitamine 2015. aastani.

Uudise vahendas Peterburist Äripäeva ajakirjanik Andres Reimer.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing