Uuringud: mobiiltelefonid häirivad aju tööd, tekitavad vähki

Inno Tähismaa 25. september 2001, 13:39

Mobiiltelefonid võivad tekitada vähki, kuna nende kasutamine kiirendab ajus toimuvaid protsesse, vahendab Reuters Suurbritannias, Rootsis ja ?veitsis tehtud uuringuid.

Bristoli onkoloogiakeskuses Briti teadlase Alan Preece`i juhtimisel läbi viidud uuringud näitavad, et mobiiltelefonidest tulev kiirgus kiirendab ajus toimuvaid keemilisi protsesse, mis võib olla kahjulik. Seda tõestab kuus eri uurimust.

?Me peame nüüd ilmselt tunnistama, et mõju ajule on olemas,? ütles Preece mobiiltelefonide mõju käsitleval konverentsil. Tema väitel suureneb ajus telefoniga rääkides stressivalkude hulk, milline reaktsioon on tavaliselt seotud kehatemperatuuri tõusuga.

Rootsis ja ?veitsis tehtud uuringud tõestavad, et mobiiltelefonidest tulev kiirgus häirib und. Ühes veel avaldamata uuringus tõestavad Rootsi professorid Lennart Hardell ja Kjell Hansson Mild, et 10 aastat analoog-mobiiltelefone kasutanutel oli 26% kõrgem risk haigestuda ajukasvajasse kui kontrollrühmal.

Maailma terviseorganisatsioon WHO teatas möödunud nädalal, et mobiiltelefonide kasutamise tervisele kahjulikuks kuulutamiseks on vaja teha veel uuringuid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing