Toiduliit hakkab valima parimat toodet tervisele

Inno Tähismaa 25. september 2001, 08:36

Tänavu selgitab Eesti Toiduainetööstuse Liit koostöös tehnikaülikooli Toiduainete Instituudiga esmakordselt Eesti parim toidutoode tervisele, võitja kuulutatakse välja 24. oktoobril toimuval Toidutööstuse päeval, teatas toiduliidu esindaja.

Eesti Toiduainetööstuse Liidu tegevdirektor Helve Remmeli sõnul toimub Eesti parima toiduaine konkurss juba kaheksandat korda. Kui varasematel konkurssidel on selgitatud Eesti parim toiduaine, parim jook ning parima ekspordipotentsiaaliga toiduaine, siis tänavu valitakse välja ka parim toidutoode tervisele.

'Inimeste tervis sõltub kõige otsesemalt sellest, mida ja kuidas nad söövad. Püüame tervislike toidutoodete esiletõstmisega omalt poolt suunata eestimaalaste toitumisharjumusi tervislikkuse suunas,' ütles Remmel.

Parima tervistoote tiitlile võivad pretendeerida toiduained, mis on kas vähendatud toiduenergiaga, optimeeritud toitainete sisaldusega või rikastatud vitamiinide ning mineraalainetega. Konkursil saavad osaleda Eestis tegutsevate toiduainetööstuste poolt tööstuslikud toodetud toiduained, mis on turule toodud ajavahemikus juulist 1999 kuni juulini 2001.

Eesti parima toiduaine 2001. aasta konkurssi üldkomisjoni juhib majandusministeeriumi asekantsler Signe Ratso. Konkurssi võitnud tooteid on ettevõtetel õigus märgistada vastava märgiga.

Lisaks parima toiduaine, joogi, ekspordipotentsiaaliga toote ning tervisetootele väljaselgitamisele antakse välja ka auhinnad erinevate toidugruppide lõikes (piimatooted, lihatooted, kalatooted, pagaritooted, kondiitritooted, puu-ja köögiviljatooted, mittealkohoolsed joogid, alkohoolsed joogid ja muud tooted). Eesti parima toiduaine konkurssi tänavused võitjad piima-, liha- ja kalatoodete valdkonnas selguvad 1. ja 2. oktoobril.

Eesti Toiduainetööstuse Liit on 1993. aastal asutatud toiduainetööstuse ettevõtete ja erialaliitude katusorganisatsioon. Toiduliidu liikmeteks ning koostööpartneriteks on 29 erialaliitu ja üksikettevõtet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing